Skip links
HİZMETLER

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Estetiği ve Kaliteyi Bir Arada Sunuyoruz!

ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Çelik konstrüksiyon, yapıların dayanıklılığını ve gücünü artıran, çelik yapı taşıyıcı sistemidir. Dünyada en büyük tehdit olarak bilinen depremlere karşı yapılan binaların daha da sağlam olması önemini ciddi anlamda hala korumaktadır.

Bu büyük sorunun bilincinde artık binaların hem iç hem de dış yapısında oldukça sağlam, kullanımı kolay ve ergonomik ürünler tercih ediliyor.

Deprem kuşağında yer alan Türkiye’de bir yandan kentleşme büyük hızla ilerlerken, diğer yandan birinci, ikinci deprem kuşağı noktalarında daha güvenli ve ekonomik olan çelik konstrüksiyon alt yapıları öncelikli tercihler arasında yerini alıyor.

1800’lerin başlarından bu yana artan inşaatlarda çelik malzemeler, ileride rahat bir şekilde geri dönüştürülebildiği için vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Çelik konstrüksiyonlar özellikle fabrikalarda, ev ve iş yerlerinde; kolay kuruluma sahip ve güvenli olduğu için öncül tercihler arasında yer almaktadır.

Günümüzde klasik taş, beton ve çimento artık yeni binalarda çok fazla tercih edilmemekte. Bina inşaatı sırasında ağır ve hafif olmak üzere iki farklı kategoride kullanılabilen çelik konstrüksiyonların kurulumu diğer uygulamalara göre biraz daha zahmetli olup, ek matematiksel uygulama yeteneği gerektirmektedir.

Egeroof olarak çelik konstrüksiyon işlemlerini bilgisayar ortamında, ince hesaplamalar yaparak sorunsuz bir şekilde tamamlamaktayız. Her türlü zemine uygulanabilecek bu alt yapıyı ekonomik, güvenli ve sağlam bir şekilde müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Eğer ki siz de deprem bölgesinde bir işletmeye sahipseniz ya da betona nazaran daha sağlam, geri dönüştürülebilir bir alt yapıda yaşamayı tercih ediyorsanız, hemen Egeroof’u arayın ve çelik konstrüksiyonlar hakkında detaylı bilgiye sahip olun.

• Çelik konstrüksiyon avantajları •Yapının gücünü artırır.
• Yüksek mukavemetinden ötürü malzeme gideri azdır.
• Deprem enerjisini yutma kapasitesi ile depreme dayanıklıdır.
• Malzeme israfı düşüktür.
• Sökülebilir sistem ile yeniden kullanıma uygundur.
• İnşa süresi kısadır.

Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi ve teklif için bizimle iletişime geçin

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.